دو شنبه 24 مرداد 1401
تاريخ:هجدهم تير 1401 ساعت 12:46
کد : 61458

بازی‌های قونیه

بازی‌های قونیه
برای انتخابات مشکلی نیست

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری در واکنش به اعتراض رکابزنان نسبت به نفرات اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی گفت: دلیل منطقی داشتیم و حق کسی را نخورده ایم.

رسول هاشم کندی به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا اعتراض رکابزنانی که در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی کشور مقام آوردند اما نامشان جزو اعزامی ها به بازی های کشورهای اسلامی قونیه نیست، بیان کرد: ما رنکینگ و نتایج آخرین مسابقات را مد نظر قرار دادیم اما نکته این است که رکابزنانی که اعزام می‌شوند هم در پیست و هم در جاده شرکت می‌کنند از این رو نمی‌توان تنها نتایج قهرمانی کشور جاده ملاک باشد. از طرفی پروفایل قهرمانی کشور به صورت کفی بود در حالی که بازی های کشورهای اسلامی به صورت سربالا برگزار می شود.

او ادامه داد: همچنین سن هم برای ما ملاک بود. حسین عسگری در قهرمانی کشور اول شد اما انتظار داشت او را اعزام کنیم در حالی که نمی توانستیم یک رکابزن ۴۷ ساله را به بازی ها اعزام کنیم و ما خواستیم این فرصت را در اختیار نفرات جوان تر بگذاریم. در میان نفرات اعزامی، بهنام آرین نسبت به بقیه سن بالاتری دارد که در مسابقات نتایج خوبی گرفت و در پیست و جاده هم خوب رکاب می زند. کسانی که مدعی هستند، حقشان ضایع شده است، شاید از دید خود می گویند اما ما دلیل منطقی داشتیم و رنکینگ، توانایی رکابزنان در هر دو بخش پیست و جاده و شرایط سنی را ملاک قرار دادیم.

*نمی دانم چرا فکر می کنند حقشان را خورده ایم

هاشم کندی در پاسخ به این پرسش که نفرات اعزامی در هر دو بخش پیست و جاده رکاب می زنند؟ تاکید کرد: ما هشت سهمیه داریم و باید به گونه ای نفرات را انتخاب می کردیم که هم در پیست رکاب بزنند و هم در جاده و هم از بانوان باشند و هم مردان. محمد چایچی در رنکینگ بود اما در مسابقات سه ماه اخیر، وضعیت خوبی نداشت از این رو او را از لیست کنار گذاشتیم. در واقع رنکینگ معیار قوی و خوبی است اما تنها معیار برای ما نیست. از طرفی نفراتی که در قهرمانی کشور جاده نتیجه گرفتند، چند سال است که در پیست پا نزده‌اند. پرستو باستی تماس گرفته بود و عنوان می کرد چرا با وجود اینکه درقهرمانی کشور بانوان سوم شده است، در بین اعزامی ها نیست در حالی که ما دو نفر اول جاده(ماندانا دهقان و سمیه یزدانی ) و نفر اول پیست (فروزن عبدالهی) را انتخاب کردیم. رکابزنان باور ندارند که وقتی تصمیمی گرفته می شود، منطقی پشت آن قرار دارد وگرنه امیرحسین جمشیدیان که پسرخاله من نیست. نمی دانم چرا فکر می کنم حق آنها را خورده ایم.

*صفحات مجازی متعلق به افرادی بوده که در زمان قمری سمت داشتند

او در مورد شکایت از دو صفحه مجازی به پلیس فتا گفت: بله شکایت کرده ام و افرادی که این صفحات مجازی متعلق به آنها بوده است را به دادسرا احضار کرده اند. دلیل شکایتم اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی بود. این پیج ها متعلق به دو نفر از افرادی بوده که در فدراسیون زمان آقای قمری سمت داشتند. نکته این است که با اطرافیان من تماس می گیرند و می گویند اکه اگر رضایت ندهم، بیشتر انتقاد می کنند.

*دلیل کنار گذاشتن محمود پراش

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری در مورد علت اینکه محمود پراش از کادرفنی تیم ملی بانوان کنار گذاشته شد، گفت: هنوز هست، نکته این است که دوچرخه سواری بانوان باید به دست خود بانوان اداره شود و این قانون وزارت ورزش است. حضور پراش هم موقت بود.

*برای انتخابات مشکلی نداریم

او در مورد زمان آغاز ثبت نام انتخابات فدراسیون و حل مشکل اساسنامه تاکید کرد: اول باید مجمع فوق العاده بگذاریم و اساسنامه را به تصویب برسانیم. ما ابتدا می خواهیم جلسه هیات رییسه را بگذاریم موارد را در هیات رییسه تصویب کنیم و بعد مجمع فوق العاده را برگزار کنیم. مشکل اساسنامه حل شده است و مشکل خاصی برای برگزاری انتخابات نداریم و انتخابات کمیسیون ها را هم بعد از برگزاری مجمع فوق العاده، برگزار می کنیم. زمان مجمع فوق العاده هم چهارشنبه هفته جاری یا شنبه هفته آینده است.

https://abai.ir/News/1/61458
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی