دو شنبه 27 فروردين 1403

ستاره بسکتبال زنان:

ستاره بسکتبال زنان:
مسئولان آذربایجان‌شرقی اسپانسر پیدا کنند
ستاره بسکتبال زنان: در صورتی که بچه‌ها ببینند تیمی وجود دارد رغبت و انگیزه‌شان برای حضور در آن تیم افزایش می‌یابد. مسئولان آذربایجان‌شرقی باید پیگیر باشند و اسپانسر پیدا کنند تا بازیکنان بسکتبال بتولنند برای تیم شهر خودشان بازی کنند.

در میان نواختن‌های عمارت ساعت تبریز که حالش را کوک می‌کرد و آبشارهای دلنواز ائل‌گلی توام با نسیم خنک تبریزی با طنین صدای رهگذران در گذر زمان، دختر بسکتبال به تالار افتخارات باشگاه‌های شهر معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا نوروزی خود به سراغ ستاره بی‌حاشیه تیم‌ملی بسکتبال زنان رفته است. ساعت نواخت و نواخت و دوباره نواخت تا اینکه در ۱۴ سالگی نام «ناهیده اسدی» به گوش بسکتبال ایران رسید.

به گزارش ایسنا، ستاره بی‌حاشیه تیم‌ملی بسکتبال زنان ایران این فصل در ۲۷ سالگی سوپر لیگ را با پالایش نفت آبادان در مکان سوم به پایان برد و ایام نوروز را در اردوی تیم‌ملی ۳×۳ بسکتبال برای حضور در مسابقات قهرمانی کاپ آسیا سپری می‌کند.

گفت‌وگوی نوروزی ایسنا با اولین ملی‌پوش زن بسکتبال آذربایجان‌شرقی را در ادامه می‌خوانید:

چطور وارد بسکتبال شدید؟

از ۹ سالگی بسکتبال را شروع کردم و مشوقین اصلی‌ام به غیر از مربیانم، پدر و مادرم بودند. خانم محمدپور نیز اولین مربی من بود.

به نظرتان چرا آذربایجان‌شرقی نه در مردان و نه در زنان صاحب تیم بسکتبال نیست؟

تبریز یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی کشور است، ولی فکر می‌کنم رسانه‌ها باید در گسترش بسکتبال بیشتر تلاش کنند. افراد باید بیشتر با بسکتبال آشنا شوند و ناشناخته بودن این رشته باعث عدم تیمداری و ورود اسپانسر ها می‌شود و بازیکنان مجبوراً به تیم‌های دیگر می‌روند.

این فصل شرایط در پالایش نفت چطور بود؟

خوب بود و سوپر لیگ را در رتبه سوم به پایان رساندیم، الان هم در اردو تیم‌ملی حضور دارم.

پیش بینی‌تان راجع به عملکرد تیم ملی در مسابقات قهرمانی کاپ آسیا بسکتبال ۳×۳ در سنگاپور چیست؟

بازی‌ها ۷ تا ۱۱ فروردین برگزار می‌شود و از ۵ فروردین اعزام انجام خواهد شد. با توجه به اینکه مربی برزیلی هدایت تیم‌ملی را بر عهده گرفته پیش بینی می‌کنم نسبت به زمان های قبل شاهد بازی های باکیفیت تری باشیم‌. پیش‌بینی راجع به نتایج زود است، چرا که بازی دیگر تیم ها را هم ندیده ایم. حضور سرمربی خارجی در تیم‌ملی بسکتبال در مسابقات غرب آسیا ثمر بخش بود و اگر در تیم ۳×۳ هم همین طور باشد؛ نتایج خوبی حاصل می‌شود.

آیا تا به حال به لژیونر شدن فکر کرده‌اید؟

قطعاً به این موضوع فکر کرده‌ام. با توجه به شرایط حجاب، هر تیمی در خارج از کشور این شرایط را قبول نمی‌کند که با حجاب بازی کنم. دو راه پیش پای ماست، یا باید تیم خارجی قبول کند که ما باحجاب بازی کنیم یا ما باید بدون حجاب بازی کنیم که در این صورت دیگر نمی‌توانیم به تیم‌ملی دعوت شویم.

https://abai.ir/News/1/72224
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی