دو شنبه 27 فروردين 1403

زیرساخت‌ برای میزبانی مسابقات

زیرساخت‌ برای میزبانی مسابقات
بین‌المللی اسکیت سرعت
دبیر فدراسیون اسکیت گفت: با توجه به نبود زیرساخت‌ها و امکانات لازم در اسکیت سرعت، امکان گرفتن میزبانی و برگزاری رقابت‌های بین‌المللی این رشته در کشور وجود ندارد.

حمیدرضا بخارایی به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، درباره علت حضور عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی اسکیت و رییس کمیسیون فنی سرعت در ایران اظهار کرد: مذاکرات خوبی با رولدان پرز عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی اسکیت در ایران داشتیم و سعی داریم با کمک او دوره‌های داوری و مربیگری بین‌المللی را در کشور برگزار کنیم. همچنین مقرر شد فدراسیون جهانی کمک کند تا ورزشکاران اسکیت سرعت در مسابقات بین‌المللی حضور پیدا کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که امکان برگزاری مسابقات بین المللی اسکیت سرعت در ایران وجود دارد یا خیر؟ گفت: زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات بین‌المللی اسکیت سرعت در ایران وجود ندارد و ما نمی‌توانیم با توجه به امکانات و زیرساخت‌هایی که داریم میزبانی این رقابت‌ها را برعهده بگیریم.

دبیر فدراسیون اسکیت همچنین از جذب مربیان خارجی در رشته اسکیت سرعت خبر داد و افزود: طی مذاکراتی که با رییس کمیسیون فنی سرعت داشتیم مقرر شد که با حمایت و کمک او بتوانیم در آینده از وجود مربیان خارجی در تیم‌های ملی اسکیت سرعت بهره‌مند شویم. البته رولدان پرز چون تابعیت کلمبیایی دارد و بهترین مربیان رشته اسکیت سرعت از این کشور هستند، حضور وی در ایران فرصت خوبی برای ما خواهد بود تا با کمک او بتوانیم شرایط حضور مربیان کلمبیایی در تیم‌های ملی اسکیت سرعت را فراهم کنیم.

بخارایی اضافه کرد: طی بازدیدی که رییس کمیسیون فنی سرعت از پیست اسکیت آزادی داشت قرار شد او در تمام زمینه‌ها به ما کمک کند تا شرایط بهتری در آینده برای اسکیت سرعت رقم بخورد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل زمین اسکیت آزادی مرتفع شد یا خیر؟ گفت: زمین اسکیت آزادی پیست ۴۰۰ متر استاندارد است و مشکل خاصی ندارد، تنها مشکل پیست ۲۰۰ متر است که کف آن رنگ شده نیست. چون در مسابقات بین المللی روی پیست رنگ شده مسابقات برگزار می‌شود وگرنه از نظر اندازه، پیست ما استاندارد است.

بخارایی گفت: سعی داریم میزبانی مسابقات آسیایی رول بال را که زیر مجموعه اسکیت است را بگیریم اما شرایط لازم برای گرفتن میزبانی در رشته اسکیت سرعت را نداریم.

دبیر فدراسیون در پایان با اشاره به کسب ۴۱ مدال در رشته اسکیت افزود: با توجه به مدال آوری که اسکیت در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی داشت و طی یکسال گذشته موفق به کسب ۴۱ مدال شدیم، شرایط اسکیت رو به رشد است و برای پیشرفت نیاز به حمایت بیشتر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک داریم.

انتهای پیام


 

https://abai.ir/News/1/72204
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی