جمعه 11 آذر 1401
تاريخ:بيست و نهم آبان 1401 ساعت 11:39
کد : 61674

گلف

 گلف
زمین کاخ مروارید به گلف اختصاص یابد
دبیر فدراسیون گلف گفت: اگر زمین کاخ مروارید به ورزش گلف اختصاص یابد، بدون شک این رشته در استان رونق خاصی خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، مهرداد جمشیدی دبیر فدراسیون گلف در حاشیه برگزاری مجمع سالیانه هیات گلف استان البرز که در اداره کل ورزش و جوانان استان البرز تشکیل شد با تقدیر از عملکرد خوب هیات گلف البرز اظهار کرد: گزارش بسیار خوب و جامعی از سوی هیات گلف البرز ارائه شد که این نشان دهنده این است که این رشته در این استان رونق بسیار خوبی در میان جوانان و علاقه‌مندان به این رشته به دست آورده است.

جمشیدی تصریح کرد: سه دوره برنامه چهارساله برای فدراسیون تبیین شده که در این برنامه چهارساله بعد همگانی و قهرمانی گلف مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در بعد قهرمانی بیش از هزار میدان‌گلف به ۲۰ استان کشور اضافه شده است که با توجه به ۲۱۶۱ میدان گلفی که قبلا داشتیم ،۸۰ درصد آنها از استانداردهای زمین مینی گلف برخوردار نیستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۷۸ زمین استاندارد مینی گلف در کشور وجود دارد گفت: زمین‌ مینی گلف مجموعه گلستان کرج جزو معدود میدان های کامل گلف در کشور محسوب می شود و این زمین استانداردهای لازم را برای برگزاری مسابقات مینی در این استان دارد.

وی ادامه داد: اگر زمین کاخ مروارید به ورزش گلف اختصاص یابد شود، بدون شک این رشته در استان رونق خاصی خواهد گرفت.

جمشیدی افزود: در بخشگلف و مینی گلف ۱۰ درصد بودجه فدراسیون‌ برای تجهیزات می‌تواند هزینه شود که سهمیه البرز هم در فاز اول و فازهای بعدی محفوظ خواهد ماند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در چهار ماهه پایانی سال فعالیت های خوبی انجام شود اظهار کرد: در بحث فعال سازی، هیات های ورزشی شهرستان های استان البرز خوشبختانه فعالند اما اگر زیرساخت ها مهیا شوند و مسئولان شهرستان در بحث توسعه زیرساخت ها تلاش کنند ما هم در فدراسیون به کمک آن ها خواهیم آمد.

جمشیدی در پایان گفت: بحث توسعه همگانی در مینی گلف آسان است و بهترین مکان ‌برای همگانی کردن‌گلف، مدارس، دانشگاه‌ها و دانشکده ها است.

https://abai.ir/News/1/61674
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی