پنج شنبه 16 آذر 1402
تاريخ:بيست و نهم آبان 1401 ساعت 11:33
کد : 61672

مسابقات جهانی

مسابقات جهانی
احضار ۸ رکابزن به کمیته انضباطی
فدراسیون دوچرخه‌سواری هشت رکابزن تریال را به این علت که بدون هماهنگی با فدراسیون به مسابقات جهانی رفته‌اند، به کمیته انضباطی فراخوانده است.

محمود وفایی مدیرتیمهای ملی و سخنگوی فدراسیون دوچرخه‌سواری به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا درباره ی علت احضار ۸ دوچرخه‌سوار رشته تریال به کمیته انضباطی فدراسیون دوچرخه سواری بیان کرد: ما اعزام تیم تریال به مسابقات جهانی امارات را بر مبنای حضور اسپانسر برنامه ریزی کرده بودیم. تمام کارهای لازم برای حضور انجام شده بود و مجوز شورای برون مرزی نیز گرفته شد. سه روز مانده به اعزام، سرپرست تیم عنوان کرد که منصرف شدیم و تیم شرکت نمی‌کند. با وجود اینکه لغو اعزام وجهه خوبی نداشت اما به اتحادیه جهانی و کمیته برگزاری اعلام کردیم که تیم ایران شرکت نمی کند. زمانی که مسابقات شروع شد از طریق ارسال عکس و فیلم متوجه شدیم که ورزشکاران بدون اطلاع و بدون سرپرست به امارات رفته‌اند تا در مسابقات شرکت کنند و از فدراسیون هم خواستند کارهای لازم را انجام دهد.

او ادامه داد: مسئول روابط بین الملل فدراسیون از اتحادیه جهانی سوال کرد که تیم بدون سرپرست یا مربی می تواند در قهرمانی جهان شرکت کند که اتحادیه جهانی هم عنوان کرد چنین چیزی نمی‌شود و جزو قوانین است که باید سرپرست یا مربی مشخص باشد بنابراین در مسابقات قهرمانی جهان هم شرکت نکردند. نفرات فکر کردند می‌توانند همین طور بلیت بگیرند و در قهرمانی جهان شرکت کنند. البته قبل از رفتن این نفرات از کمیته تریال به ما اعلام کردند زمزمه‌هایی مبنی براینکه ورزشکاران خودشان می‌خواهند به امارات بروند، وجود دارد و ما هم به صورت تلفنی با آنها تماس گرفتیم که چنین اشتباهی نکنند که خودشان بروند و امکانش نیست و آنها هم پاسخ دادند که نمی‌روند. اما در نهایت این نفرات به نوعی خواستند به فدراسیون دهان کجی کنند و باید به کمیته انضباطی بیایند و این را پاسخ بدهند که چرا این کار را انجام دادند.

سخنگوی فدراسیون در پاسخ به این پرسش که چرا سرپرست باید برای اعزام تیم تعیین تکلیف کند و علت منصرف شدن چه چیزی بوده است؟ تصریح کرد: تریال از آنجا که رشته المپیکی نیست در اولویت اول قرار ندارد و معمولا این رشته ها اگر اسپانسر داشته باشند برای اعزامشان همکاری می‌کنیم. گروهی اعلام کرده بودند که هزینه ها را خودمان پرداخت می کنیم و اسپانسر گرفته اند. برای اعزام هر تیم به کشور خارجی پروتکل داخلی وجود دارد که باید تیم در چارچوب این پروتکل در مسابقات بین المللی شرکت کند. در اعزام های خارجی باید نماینده وزارت ورزش حضور داشته باشد اما دوستان اعلام کردند، نماینده وزارت ورزش را نمی بریم و این در حالی است که امکانش وجود نداشت، نماینده وزارت ورزش در اعزام نباشد آنها هم اعلام کردند که منصرف شده‌اند و گفتند نمی‌رویم.

انتهای پیام

https://abai.ir/News/1/61672
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی