جمعه 31 شهريور 1402

المپیاد استعدادهای برتر

 المپیاد استعدادهای برتر
از ششم مهر

مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان از آغاز المپیاد استعدادهای برتر کشور از تاریخ ششم مهرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، فرامرز کیانی‌زاده با اشاره به سند تحول دولت مردمی خاطرنشان کرد: سند تحول دولت مردمی به استعدادیابی، پرورش و نگهداری استعدادها تاکید دارد و در همین راستا سعی کردیم که استعدادها شناسایی و فرایندی طی شود تا افراد مستعد در استان‌ها شناسایی شده و از سوی گروه‌های استعدادیاب مراحل پیشرفت را طی کنند.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی افزود: با تاکید سجادی مصمم به برگزاری مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور هستیم. در همین راستا ستاد المپیاد استعدادهای برتر به ریاست پولادگر تشکیل شد و از ابتدای سال ۱۴۰۱ پیگیر برگزاری این مسابقات هستیم.

او گفت: بعد از جلسلات متعدد و هماهنگی‌های لازم و با توجه به برنامه‌ریزی به عمل آمده از ششم مهر مسابقات آغاز خواهد شد و این مسابقات حدود یک ماه به طول خواهد انجامید.

وی در ادامه در خصوص طرح نظام‌نامه نخبه‌یابی و نخبه گزینی گفت: این طرح تکمیل کننده طرح استعدادیابی این وزارتخانه است و ما پیش‌بینی کردیم که افراد مستعد هر استانی شناسایی و در کانون‌ها و پایگاه قهرمانی‌ها با حضور مربی خانم و آقا آموزش ببیند.

کیانی‌زاده با تاکید بر این که افراد مستعد و شناسایی شده زیر نظر مربیان رشته‌های مربوطه همواره مورد پشتیبانی قرار خواهند گرفت، اظهار کرد: افراد انتخاب شده که در ۲۸ رشته خواهند بود به حال خود رها نخواهند شد و ما تمامی تمرینات آن‌ها را زیر نظر خواهیم داشت تا با تلاش و استعدادی که از خود نشان خواهند داد به مسابقات مختلف راه پیدا کنند.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات ورزشکاران در ۲۸ رشته در دو بخش دختران و پسران به میزبانی استان‌های تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، یزد، مازندران، زنجان با شرکت ۴۷۸۱ دختر و ۶۵۱۵ پسر حضور خواهند داشت

https://abai.ir/News/1/61562
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی