شنبه 9 مهر 1401
تاريخ:بيست و پنجم مرداد 1401 ساعت 14:49
کد : 61513

عملکرد دوومیدانی

عملکرد دوومیدانی
ضعیف‌تر از همیشه!

دوومیدانی ایران نسبت به دوره‌های قبل بازی‌های کشورهای اسلامی افت مدالی داشت و ضعیف‌ترین نتیجه ادوار گذشته را گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، مسابقات دوومیدانی بازی‌های کشورهای اسلامی از ۱۷ تا ۲۱ مرداد برگزار شد. ایران در این دوره از مسابقات ۱۶ ورزشکار داشت که عملکرد قابل قبولی نداشتند.

تیم ایران در این رویداد فقط دو مدال بدست آورد؛ فرزانه فصیحی در ۱۰۰ متر به مدال نقره رسید و علی فتحی‌گنجی در پرتاب نیزه برنز گرفت اما افرادی مثل احسان حدادی و حسن تفتیان که امیدهای اصلی فدراسیون برای مدال طلا بودند، دستاوردی نداشتند و هر دو در ماده‌های خود پنجم شدند.

با اینکه بازی‌های کشورهای اسلامی نسبت به مسابقات جهانی و المپیک در درجه چندم اهمیت قرار دارد اما حتی در این مسابقات هم دوومیدانی ایران افت داشته است و شاهد کاهش مدال‌های کسب شده توسط ورزشکاران این رشته هستیم.

در بازی‌های ۲۰۱۷ باکو دوومیدانی ایران ۱۰ نماینده داشت و چهار مدال به دست آورد. احسان حدادی و سحر ضیایی نقره گرفتند و علی خدیور و کیوان قنبرزاده هم برنز به دست آوردند، اما اکنون از ۱۶ نفر تنها دو مدال به دست آمده که عملکرد قابل قبولی نیست.

گویا با افت و کنار رفتن نسل خوب دوومیدانی، دیگر جایگزینی برای آنها وجود ندارد و فدراسیون‌های مختلف هم نتوانسته‌اند جوانانی را تربیت کنند که بتوان در عرصه‌های بین‌المللی روی آنها حساب کند.

فدراسیون فعلی نیز که توجه به رده‌های پایه را یکی از اهداف خود عنوان کرده، ‌حاضر نشد جوانانی را که با سختی سهمیه قهرمانی جهان به دست آورده بودند، به مسابقات قهرمانی جوانان جهان اعزام کند و با بهانه‌های مختلف از زیر بار آن شانه خالی کرد. در این شرایط می‌توان انتظار داشت که اوضاع دوومیدانی روز به روز بدتر شود.

https://abai.ir/News/1/61513
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی