شنبه 9 مهر 1401
تاريخ:نوزدهم مرداد 1401 ساعت 16:33
کد : 61506

واکنش به حضور غیرقانونی در کشتی:

واکنش به حضور غیرقانونی در کشتی:
اساسنامه کشتی متفاوت است!
رییس فدراسیون پرورش اندام و عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی گفت: اساسنامه فدراسیون کشتی متفاوت با اساسنامه فدراسیون های دیگر است و من و دبیر سوال کردیم و من با آگاهی ثبت نام کردم.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، عبدالمهدی نصیرزاده پس از ثبت نام در انتخابات کمیته ملی المپیک بیان کرد: به نمایندگی از جامعه کشتی آمده‌ام و دوست داشتم علیرضا دبیر خودش بیاید. دبیر علی رغم توصیه وزیر و صالحی امیری و دعوت از او، گفت نیاز کشتی به من بیشتر است و در کشتی بیشتر می‌توانم کمک کنم. از این رو من آمدم و امیدوارم موجب تعالی ورزش کشور شوم.

او در مورد اینکه حضور شما در هیات رییسه فدراسیون کشتی غیرقانونی است و نمی‌توانید به طور همزمان در هیان رییسه دو فدراسیون حضور داشته باشید، گفت: اساسنامه کشتی با سایر فدراسیون‌ها متفاوت است. کشتی شرایط خاص خود را دارد. ابلاغ هیات رییسه را رییس فدراسیون می‌زند و دو اساسنامه متفاوت هستند.

عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید با وجود این قانون، می‌توانید تایید صلاحیت شوید؟ گفت: ان‌شاءالله تایید صلاحیت می‌شوم. اگر نشوم خدا را شکر می‌کنم.

نصیرزاده در پاسخ به این پرسش که مشغله کاری شما زیاد است و ممکن است نتوانید در هر دو فدراسیون حضور موثری داشته باشید و تصمیم دارید از یکی از فدراسیون ها جدا شوید؟ تاکید کرد: این را شما می‌گویید. سوالات سخت نپرسید سوالات راحت بپرسید تا راحت جواب دهم! باید ببینیم اول توفیق خدمت نصیب چه کسی می شود. اگر اعضای مجمع رای دادند تلاش می‌کنم نماینده همه فدراسیون ها باشم و از حق همه دفاع کنم. کشتی و بدنسازی فرقی ندارد. چه کسانی که عضو مجمع هستند و چه کسانی که نیستند نماینده همه جامعه ورزش هستند. آمده ام از حق و حقوق ورزشکاران و جامعه ورزش دفاع کنم.

نصیرزاده در خصوص اینکه چرا خود علیرضا دبیر در انتخابات شرکت نکرده است، گفت: از خودش بپرسید. دوست داشتم دبیر بیاید. کشتی همیشه باری از دوش کاروان برداشته است و بیش از ۶۵ درصد مدال ها را در المپیک گرفته است و از این رو حق دارد که نماینده در هیات اجرایی داشته باشد. از دبیر خواستیم برای ریاست کمیته بیاید ولی خودش نخواست.

او در پاسخ به این سوال که در مجمع ۶ شهریور ماه چه کسی از طرف فدراسیون کشتی حاضر خواهد شد، گفت: در مجمع من حاضر می‌شوم.

نصیرزاده در پاسخ به این سوال که اگر تایید صلاحیت نشوید، علیرضا دبیر اعتراض خواهد کرد یا خیر؟ گفت: همه مقابل قانون سر تعظیم داریم ولی قبل از ثبت نام من و دبیر موضوعات را سوال و بررسی کردیم و با آگاهی اینجا هستم.

او در پاسخ به این سوال که اگر عضو هیئت اجرایی شوید اعتقادی به سفرهای مداوم با کاروان‌های ورزشی ایران دارید، تصریح کرد: کار، شغل و زندگی ما با ورزش گذشته و رک گو هستم ولی دوره عملکرد صالحی‌امیری فوق‌العاده بوده است. اگر صالحی‌امیری خوب عمل کرده هیئت اجرایی همراهی داشته که توانستند کمک کنند.

عضو هیئت رییسه فدراسیون در مورد اینکه دبیر، رییس فدراسیون کشتی نقد زیادی به عملکرد هیات اجرایی در این دوره داشته است، گفت: او دبیر است و من نصیرزاده. ما دو شخصیت مجزا هستیم و قرار نیست هر چه دبیر نقد دارد من هم داشته باشم‌. به کمیته ملی المپیک در چهار سال گذشته نمره قبولی می‌دهم.

او در مورد سفرهای غیرضروری مدیران ورزش گفت: به عنوان کارشناس و مدیر ورزشی اعتقاد دارم بیش از اعزام مربی و سرپرست، جایگاه مدیر بالا دستی در سفرها ضرورت دارد. علاقه ای به سفر ندارم ولی اگر به دنبال اعتلای ورزش و کسب کرسی هستیم نیازمند سفر هستیم. کسی که همراه تیم می رود بدترین روزهای زندگی او است و اشک او در می‌آید و فکر نکنید لذت آور است.

نصیرزاده در پاسخ به این سوال که اگر لذت آور نیست پس چرا به سفر می‌روند؟ گفت: از خودشان سوال کنید!

https://abai.ir/News/1/61506
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی