دو شنبه 24 مرداد 1401
تاريخ:سی ام تير 1401 ساعت 15:48
کد : 61484

چرا هر روز صبح

چرا هر روز صبح
باید ورزش کنیم؟

چگونه خود را هر روز صبح مجبور به انجام تمرینات ورزشی کنید؟ بهترین توصیه‌ها برای ایجاد انگیزه چیست؟ مزایای ورزش صبحگاهی و دویدن چیست؟ چه تمریناتی به شما کمک می‌کند تا از خواب بیدار شوید و باتری‌های خود را شارژ کنید؟

به گزارش پایگاه خبری آبا و ایسنا و به نقل از ژورنال اسپورت دیلی، تمرینات صبحگاهی به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت خستگی را از تن بیرون کنید تا در طول روز از نظر بدنی فعال باشید. این تمرینات همچنین به حفظ تناسب اندام کمک می‌کند، نکته اصلی این است که این تمرینات باید منظم باشند.

ورزش صبحگاهی چه فوایدی دارد

ما از دوران کودکی در مورد فواید ورزش صبحگاهی می‌شنویم، اما اگر آن را بخشی از زندگی خود نکنید، پایبندی به این عادت بسیار دشوار است. در واقع، برای انجام یک سری حرکات ساده اما موثر به پانزده دقیقه زمان نیاز دارید و در صورت تمایل، می‌تواند بدن را آماده یک دویدن نیز کند.

حرکات ساده ژیمناستیک در صبح مجموعه نسبتاً ساده‌ای از حرکات است که به بیدار شدن فرد و آمادگی برای کل روز کمک می‌کند. علاوه بر این، تمرینات صبحگاهی تأثیر مفیدی بر عملکرد سیستم قلبی عروقی دارد، فرآیندهای متابولیک را در بدن فعال می‌کند و مغز و سیستم عصبی را نیز تحریک می‌کند.

با انجام منظم تمرینات صبحگاهی موجی از قدرت و نشاط را در سراسر بدن احساس خواهید کرد. با توجه به اینکه تمرینات پیچیده و طاقت فرسا را ​​انجام نمی‌دهید، بدن هورمون‌های شادی تولید می‌کند که به این معنی است که خلق و خوی شما بهبود می‌یابد.

ورزش منظم به سوزاندن چربی اضافی (و در نتیجه کاهش وزن)، تقویت بافت عضلانی و افزایش استقامت کمک می‌کند.

مهم است که در نظر داشته باشید که خلق و خوی بد در صبح، تنبلی و عدم تمایل به بلند شدن از تخت خواب اغلب دقیقاً ناشی از عدم فعالیت بدنی است. واقعیت این است که بدن انسان نمی‌تواند بلافاصله پس از به صدا درآمدن زنگ "بیدار شود". در واقع در فرآیند خواب تمام فرآیندهای بدن کند می شوند و صبح ها زمان می‌برد تا توان فیزیکی به حالت عادی خود بازگردد. برای فعال کردن جریان خون و فعال کردن تمام فرآیندهای بدن، می‌توانید با ماساژ خود (self-massage) شروع کنید.

نحوه سازماندهی تمرینات و دویدن در صبح

یک فرد بزرگسال می تواند تمرینات صبحگاهی را کاملاً فشرده انجام دهد، اما مدت آن از 30 دقیقه تجاوز نکند.

ورزش یا ژیمناستیک باید با معده خالی انجام شود. قبل از شروع تمرینات کمی ماساژ (self-massage) داشته باشید، صورت خود را بشویید، یک لیوان آب بنوشید. لباس و کفش ورزشی راحت بپوشید. پس از انجام یک سری تمرینات، می‌توانید به دویدن بروید. این فرآیندها بدن را با اکسیژن پر و متابولیسم را فعال می‌کند.

دویدن در پارک یا مناطق دیگری که درختان زیادی در آن وجود دارد بهتر است که به معنای هوای تمیزتر است. سرعت دویدن نباید شدید باشد، اگر احساس خستگی می‌کنید یا در بدن خود درد دارید، آهسته تر بدوید. مدت و شدت تمرین دویدن باید به تدریج افزایش یابد.

با تصمیم به شروع ورزش در صبح، باید زمان بیدار شدن را بدانید تا زمان داشته باشید نه تنها تمرینات، بلکه تمام فعالیت های صبحگاهی را انجام دهید. پس از این تمرینات گرفتن دوش مفید خواهد بود.

بهتر است مجموعه ای از تمرینات را در صبح با موسیقی شاد و پرانرژی انجام دهید. در حال حاضر پس از هفته اول، اولین تغییرات مثبت را در بدن خود و در وضعیت روانی-عاطفی خود در صبح احساس خواهید کرد.

اگر انگیزه ندارید، می‌توانید به چنین "اقداماتی" متوسل شوید:

ساعت زنگ دار خود را چند متر دورتر از خود قرار دهید تا مجبور شوید صبح که از خواب بیدار می‌شوید چند متر راه بروید و آن را خاموش کنید.

برای بیداری‌ها و فعالیت‌های هفته پیش رو برنامه‌ریزی کنید.

یک انتخاب موسیقی مورد علاقه اداشته باشید که تحت آن انجام تمرینات صبحگاهی برای شما جالب خواهد بود.

بعد از ظهر مکان تمرینات صبحگاهی خود را آماده کنید.

برای انجام تمرینات در طول هفته، ماه، سه ماهه و سال به خود انگیزه دهید و به خود پاداش دهید.

https://abai.ir/News/1/61484
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی