چهارشنبه 15 تير 1401
تاريخ:سی ام خرداد 1401 ساعت 13:20
کد : 61414

شرایط سخت شناگران معلول

شرایط سخت شناگران معلول
شرکت در بازیهای کشورهای اسلامی

سرمربی تیم ملی شنای معلولان گفت: به دلیل محدودیتی که ترکیه برای شناگران معلول از نظر قوانین کلاس بندی ایجاد کرده، تنها شناگرانی می‌توانند در بازیهای کشورهای اسلامی حضور پیدا کنند که کلاس بندی بین‌المللی داشته باشند.

علیرضا ایزدی به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از خبرگزاری ایسنا ، اظهار کرد: در مسابقات قهرمانی کشور شنای معلولان ۱۲ تیم شرکت کرده بودند که ورزشکاران ما موفق به جابجایی ۱۱ رکورد ملی شدند که بیشترین رکوردها توسط علی محمودخانی و فرزاد حسین آبادی شکسته شد.

وی در ارزیابی از سطح مسابقات قهرمانی کشور، گفت: این رقابتها در دو بخش جوانان و بزرگسالان برگزار شد که شناگران رکوردهای خوبی را جابجا کردند و نفرات خوبی در رده سنی جوانان برای تشکیل تیم ملی (ب) شناسایی شدند. تلاش بر این است که با سرمایه‌گذاری بر روی این رده سنی بتوانیم در آینده پشتوانه‌های خوبی برای تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی شنا معلولان همچنین با اشاره به حضور ۳ تیم قزاقستان، تایلند و عراق در این مسابقات، افزود: حضور شناگران خارجی در این دوره از مسابقات سبب شد تا شاهد برگزاری رقابت‌های خوبی بین شناگران داخلی و خارجی باشیم و با شناسایی نقاط ضعف و قوت ورزشکاران، به خروجی مثبتی دست پیدا کنیم.

ایزدی در پاسخ به این پرسش که آیا شناگران برتر این مسابقات به بازیهای کشورهای اسلامی اعزام خواهند شد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: یکی از فاکتورهای اصلی برای اعزام شناگران به بازیهای کشورهای اسلامی مسابقات قهرمانی کشور است، بنابراین شناگران برحسب رکوردهایی که جابجا کرده‌اند شناسایی و در لیست نفرات اعزامی قرار خواهند گرفت.

وی درباره علت اعزام نشدن علی محمودخانی و فرزاد حسین آبادی به بازیهای کشورهای اسلامی با وجود رکوردشکنی در قهرمانی کشور، اظهار کرد: مطابق برنامه‌ای که ترکیه به ما اعلام کرده، مسابقات شنا معلولان در بازیهای کشورهای اسلامی تنها در برخی کلاس‌ها برگزار می‌شود، علی محمودخانی با وجود این که یکی از شناگران شاخص و مطرح کشور است اما متاسفانه کلاس او در لیست اعلام شده نیست و امکان شرکت در مسابقات را ندارد. همچنین یکی دیگر از قوانین برای شرکت در بازیهای کشورهای اسلامی داشتن کلاس بندی بین‌المللی است که حسین آبادی نیز چون کلاس بندی بین المللی ندارد، بازیهای کشورهای اسلامی را از دست می‌دهد.

https://abai.ir/News/1/61414
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی