دو شنبه 24 مرداد 1401
اینفانتینو از احتمال برگزاری دو سال یک‌بار جام ملت‌های اروپا خبر داد

اینفانتینو

اینفانتینو
احتمال برگزاری دو سال یک‌بار جام ملت‌های اروپا
رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) از احتمال برگزاری دو سال یک‌بار جام ملت‌های اروپا(یورو) خبر داد.

به گزارش آبا به نقل از ایرنا، فشار فیفا برای برگزاری جام جهانی به طور دو سال یک‌بار، از سوی قاره‌های اروپا و آمریکای جنوبی با مقاومت روبرو شده است.

و حالا «جیانی اینفانتینو» گفته است که در صورت موفقیت آمیز بودم جام جهانی دوسالانه، رقابت‌های جام ملت‌های اروپا نیز با فواصل زمانی کمتری برگزار خواهد شد.

اینفانتینو در پاسخ به این پرسش که در صورت برگزاری جام جهانی به طور دو سال یک‌بار چه بر سر یورو خواهد آمد، گفت: یورو نیز دو سال یک‌بار برگزار می‌شود. در اروپا با این موضوع مخالفند چون با توجه به لیگ‌های جذاب و حضور بهترین بازیکنان جهان در آن لیگ‌ها، هر هفته یک جام جهانی کوچک وجود دارد اما این موضوع در مورد سایر نقاط جهان صادق نیست. باید راهی پیدا کنیم که در یک سال و یک ماه تمام جهان را در فوتبال بگنجانیم.

وی در ادامه گفت که فشار برای برگزاری جام جهانی به طور دو سال در میان، «ایده وی نبوده اما مطالعه امکان‌سنجی فیفا از سوی ۱۶۶ کشور درخواست شده است.»

رییس فیفا افزود: مفروضات روشن است؛ ۸۸درصد از کشورها شامل عمده کشورهای اروپا، خواستار مطالعه و تحقیقات شده و این تحقیقات به ما خواهد گفت که از نگاهی ورزشی، جام جهانی دوسال یک بار عملی است یا خیر.

اینفانتینو در جریان «اجلاسی جهانی» با حضور سران فدراسیون‌های ملی فوتبال که اوایل ماه جاری برگزار شد، گفت که به اعتقاد وی برای تغییر فاصله برگزاری جام جهانی از ۴ به ۲ سال، رای کافی در اختیار دارد.

این طرح از سوی تعدادی از باشگاه‌های اروپا، لیگ‌های معتبر و همچنین اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) که رییس آن یعنی «الکساندر چفرین» نسبت به تحریم هر تورنمنتی دیگر، تهدید کرده است.

https://abai.ir/News/1/61170
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی