دو شنبه 24 مرداد 1401
خط و نشان کاپیتان والیبال ژاپن برای آسیایی ها/ ایشیکاوا: قهرمانی می خواهیم

خط و نشان کاپیتان والیبال ژاپن برای آسیایی ها

خط و نشان کاپیتان والیبال ژاپن برای آسیایی ها
ایشیکاوا: قهرمانی می خواهیم
کاپیتان والیبال ژاپن می گوید که هدف تیم ملی والیبال ژاپن قهرمانی آسیا است.

به گزارش آبا به نقل از ایسنا، بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۱ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود که تیم ملی والیبال ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، در صدر گروه B قرار دارد و با تیم‌های پاکستان، تایلند و هنگ‌کنگ هم‌گروه است.

یوکی ایشیکاوا، کاپیتان تیم ملی والیبال ژاپن در باره برگزاری این رقابت ها گفت: مدت زیادی از پایان بازی های المپیک می گذرد اما از زمانی که باختیم و از المپیک حذف شدیم مسابقات دیگر را زیر نظر گرفتم. نیمه نهایی و فینال المپیک را تماشا کردم و حتی پارالمپیک را هم دنبال کردم. وقتی بازی ها را دنبال کردم متوجه شدم نتیجه ما اصلاً بد نبود اما فکر می کنم هنوز تلاش کافی را برای پیروزی انجام نداده ایم چرا که احساس می کنم باید بیشتر رشد کنیم.

او در باره اهداف ژاپن برای مسابقات قهرمانی آسیا گفت: هدف ما پیروزی و قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا است. نمی دانم تیم های دیگر چه خواهند کرد اما هدفمان قهرمانی آسیا است. باید بگویم که بازیکنان نسبت به المپیک تغییر کرده اند اما من دوست دارم هواداران ژاپن تیمی را ببینند که همه در آن نقش فعال داشته و قهرمان می شود.

قدرتی زن تیم ملی والیبال ژاپن در پاسخ به اینکه آیا تغییر ذهنیت را به عنوان یک فرد و به عنوان یک تیم بعد از المپیک احساس می کند یا خیر؟ پاسخ داد: در مورد تغییرات ذهنی خودم باید بگویم که مسابقات و ورزشکاران مختلفی را تماشا کرده ام و همانطور که قبلاً اشاره کردم احساس پشیمانی زیادی بابت کسب نتایج دارم، بنابراین و با توجه به این موضوعات تمایل زیادی برای پیروزی در مسابقات آتی خواهم داشت. احساس می کنم که ما باید برای قهرمانی در هر مسابقه بجنگیم نه فقط در مسابقات المپیک. همه بازیکنان هر روز در حال رشد هستند. فکر می کنم مسابقات قهرمانی آسیا مکانی برای امتحان کردن جوانان است. معتقدم ما می توانیم تعادلی خوب بین اعضایی که در المپیک شرکت کرده اند و اعضایی که شرکت نکرده اند برقرار کنیم.

ستاره والیبال ژاپن درباره فضای تمرینی گفت: فضای تمرین بسیار خوب است و احساس می کنم قادر به تمرین با کیفیت بالا هستیم. من کمی دیرتر از بقیه به تیم ملحق شدم. هیچ حرفی برای گفتن به کل تیم ندارم و وظایفی که در المپیک با آنها روبرو شده ام را هر روز تمرین و بررسی می کنم.

کاپیتان تیم ملی والیبال ژاپن درخصوص بهترین بازی خود در المپیک گفت: فهرست بندی بهترین بازی دشوار است اما فکر می کنم در ست پنجم مقابل ایران عملکرد خوبی داشتیم. من توانستم در آن رقابت جریان بازی را عوض کنم.

ایشیکاوا با اشاره به کاپیتانی تیم ملی والیبال ژاپن ادامه داد: می خواهم به یک کاپیتان تبدیل شوم که می تواند تیم را هدایت کند. تعداد بازیکنان جوان در حال افزایش است و من رشد آنها را احساس می کنم و فکر می کنم آنها هم تیمی های قابل اعتمادی هستند. بازیکنان جوان چالش ها و زمینه هایی برای رشد بیشتر دارند. مایلم که دوستانی برای بازیکنان جوان باشم که بتوانیم با هم رشد کنیم.

ستاره والیبال ژاپن در پاسخ به اینکه نقاط ضعف تیم و قدرت ژاپن چیست؟ گفت: تیم ملی والیبال ژاپن مانند کشورهای دیگر بلند قامت نیست بنابر این دفاع ها برای ژاپن نقطه قوت نیستند. باتوجه به این موضوع لازم است که از راه های موثر استفاده شود. فکر می کنم که دریافت سرویس مهم خواهد بود. درست است که بیان داشتم دفاع ژاپن نقطه قوت نیست اما اگر شما آن را به یک نقطه قوت تبدیل کنید فکر می کنم که هر تیم شانس بیشتری برای برنده شدن دارد. باید بگویم که هنوز روی دفاع خود در اردوی آماده سازی مسابقات قهرمانی آسیا تمرین می کنیم. باتوجه به آنالیز ها اکنون ما روی موضوعاتی کار می کنیم که احساس می شود تقویت در آنجا اهمیت بیشتری دارد.

او در پایان ادامه داد: بسیار خوشحالم که توانستم در یک مرحله بسیار بزرگ و ویژه به نام المپیک بازی کنم. همه تیم ها جدی بودند و با نگرشی متفاوت نسبت به سایر مسابقات برخورد کردند بنابراین من بار دیگر احساس کردم که بازی های المپیک ویژه است. احساس می کردم تیم برنده تیمی است که جهان را می شناسد بنابراین متوجه شدم که شناخت تیم های مختلف و جهان برای ما بیشتر ضروری است. معتقدم که اگر دفاع موفقی داشتیم شانس برنده شدن در رالی های المپیک برای ما افزایش پیدا می کرد.

انتهای پیام

https://abai.ir/News/1/61026
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی