پنج شنبه 14 مرداد 1400
تاريخ:بيست و ششم تير 1400 ساعت 13:23
کد : 60874

سابریست ها در مسیر توکیو؛ پرواز به امید موفقیت

سابریست ها در مسیر توکیو؛

سابریست ها در مسیر توکیو؛
پرواز به امید موفقیت
تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در حالی راهی بازی‌های المپیک توکیو می‌شود که بسیاری از کارشناسان این تیم را شانس رسیدن به سکو در المپیک می‌دانند.

به گزارش آبا به نقل از ایرنا، نخستین گروه از کاروان ایران امروز (شنبه) راهی توکیو می‌شود تا در این آوردگاه به مصاف حریفان خود برود. در این پرواز ۲۸ ورزشکار حضور دارند که اعضای تیم ملی شمشیربازی ایران در آن حضور دارند. این تیم با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی عازم سرزمین آفتاب خواهد.

تیم ملی شمشیربازی ایران در بخش انفرادی سه سهمیه و در بخش تیمی یک سهمیه کسب کرده که در تاریخ این رشته و در اسلحه سابر بی‌نظیر است. در بخش تیمی هشت تیم کره جنوبی،لهستان، ایتالیا، آلمان، روسیه، ایران، آمریکا و مصر حضور دارند. تیم ایران در نخستیم دیدار خود برابر ایتالیا قرار گرفت و در صورت برتری برابر تیم سوم جهان راهی مرحله نیمه‌نهایی خواهد شد و به مصاف برنده دیدار لهستان و آمریکا خواهد رفت.

در بخش انفرادی نیز سابریست های ایرانی رقابتی داغ و مهیج با حریفان جهانی دارند. مسابقات بخش انفرادی از ساعت ۴:۳۰ بامداد روز شنبه شروع خواهد شد و مجتبی عابدینی با قرار گرفتن در رده ۱۴ جهان شانس رسیدن به سکو است. همچنین پاکدامن و رهبری نیز در این روز به مصاف حریفان خود می‌روند.

رقابت‌های شمشیربازی در بخش تیمی روز ششم بازی‌ها برگزار خواهد شد و ایران در آن روز به مصاف تیم ایتالیا خواهد رفت. هدایت تیم شمشیربازی اسلحه سابر بر عهده پیمان فخری است. ملی پوشان شمشیربازی با کسب عنوان برترین تیم آسیا موفق به کسب سهمیه شدند. در بخش انفرادی نیز ۶۴ نفر برتر اسلحه سابر در توکیو حضور دارند.

بنا به اعلام فدراسیون شمشیربازی پاداشی ویژه‌ای برای سابریست ها در نظر گرفته‌شده که در صورت کسب مدال تا ۱۰۰ میلیون تومان قابل‌افزایش است.

بازی‌های المپیک توکیو از روز جمعه یکم مردادماه آغاز و تا هفدهم آن ماه ادامه دارد. کاروان ورزشی ایران با ۶۶ ورزشکار راهی این مسابقات می‌شود. ایران در این دوره از مسابقات رکورد اعزام ورزشکار را شکست.https://abai.ir/News/1/60874
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی