پنج شنبه 14 مرداد 1400
تاريخ:بيست و چهارم خرداد 1400 ساعت 14:28
کد : 60789

حضور تیم ایران در مسابقات جهانی کوبودو کاراته

حضور تیم ایران در مسابقات جهانی کوبودو کاراته

حضور تیم ایران در مسابقات جهانی کوبودو کاراته
تیم ایران در مسابقات جهانی کوبودو کاراته حضور پیدا خواهد کرد.
به گزارش آبا به نقل از ایرنا، رقابت‌های جهانی مجازی سبک کوبودو کاراته از تاریخ ۵ تیرماه برگزار خواهد شد و اعضای سبک کوبودو کاراته پس از آغاز فعالیت رسمی در ایران در این مسابقات حضور خواهد داشت.
عبدالرضا عرفانی رئیس سبک کوبودو کاراته در خصوص برگزاری مسابقات مجازی جهانی این سبک به ایرنا، گفت: با توجه به دریافت مجوز از سوی فدراسیون کاراته قرار است در این مسابقات شرکت کنیم. از زمان فعالیت سبک کلیه آموزش‌های پایه و پیشرفته در بسیاری از استان‌ها انجام شده است و هنرجویان در این مدت از لحاظ فنی به جایگاهی رسیدند که می‌توانند در مسابقات حضور داشته باشند.

وی در خصوص چگونگی حضور در مسابقات گفت: برای انتخاب ترکیب تیم ابتدا مسابقات گزینشی را برگزار کردیم و پس از مشخص شدن نفراتی که برای این مسابقات فیلم ارسال خواهند کرد، اردوی آماده سازی را در مرکز سبک آغاز کردیم.

رئیس سبک کوبودو کاراته در خصوص وجه تمایز این سبک با سایر سبک‌های کاراته عنوان کرد: تمامی سلاح‌های رسمی در سبک کوبودو کاراته کاربرد دارد و این موضوع تفاوت این سبک با سبک‌های دیگر است. علاوه بر کاتای دست خالی، کاتای با سلاح نیز در این سبک وجود دارد. همچنین دفاع شخصی، کاراته آزاد و کنترلی نیز در سبک کوبودو کاراته وجود دارد.

عرفانی با اشاره به قدمت این سبک گفت: قدمت این سبک با پیداش کاراته بوده است و اصل، پایه و پیداش این سبک در اوکیناوا ژاپن است. در ایران نیز ما به صورت رسمی حدود ۵ ماه است که با دریافت مجوز از فدراسیون کاراته در حال فعالیت هستیم.

وی در خصوص شانس ورزشکاران این رشته برای کسب مقام در مسابقات جهانی گفت: قبل از دریافت مجوز نیز این سبک را به علاقمندان آموزش می‌دادم و همین موضوع باعث شده است ورزشکاران خوبی داشته باشیم. در این شرایط قطعاً شانس کسب مدال در مسابقات جهانی را داریم. با وجود اینکه سبک ما به تازگی مجوز فعالیت دریافت کرده است، اما حدود ۳۰ سال است که کوبودو را در ایران آموزش و تدریس می‌کنم.

عرفانی در خصوص اینکه چه تعداد ورزشکار در مسابقات جهانی مجازی شرکت خواهند کرد، گفت: در بخش خردسالان سه نفر، بانوان شش نفر و آقایان چهار نفر در مسابقات شرکت خواهند کرد. نفراتی که مورد تایید سبک هستند. هدف سبک ما این است که در اولین موقعیت با بهبود شرایط کرونا مسابقات کشوری را برگزار کنیم و در ادامه برای اعزام تیم اقدام کنیم.

وی در خصوص اعضای هیئت رئیسه سبک گفت: سعی کردیم در هیئت رئیسه از اعضای شناخته کاراته و ورزش کشور کمک بگیریم. در هیئت رئیسه ما محمدعلی زمانی سرپرست سابق فدراسیون کاراته، مازیار فریدخمامی قهرمان و سرمربی سابق تیم‌های ملی کاراته و دبیر فعلی تیم‌های ملی، شهزاد کیانی سرپرست سابق فدراسیون اتومبیلرانی، دکتر یوسف طوقانی عضو هیئت رئیسه فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی، محمد داودی از پیشکسوتان جوجیتسو و کاراته و مهندس آرش شاطریان از محقیقن کاراته ایران و در بخش بانوان نیز آرزو حق‌شناس حضور دارند.

رئیس سبک کوبودو کاراته افزود: پایه کاتاهای دست خالی ما نیز از سبک شیتوریو ایتوسوکای است و به همین دلیل علیرضا سمندررئیس سابق فدراسیون کاراته و سبک شیتوریو ایتوسوکای نیز همراه ما است. در این مدت کوتاه روئسای سبک‌های دیگر مانند عباس احمدپناهی نیز همراهی خود را با ما اعلام کردند و موقعیت خوبی است تا این سبک به خوبی جای خود را در کاراته ایران بازکند و تحولی را در کاراته ایجاد کند. ما به دنبال این هستیم کاراته کاربردی را به همه اموزش بدهیم تا تنوعی در کاراته ایجاد شود و دیگر ورزشکاری رشته خود را برای علاقه به سلاح تغییر ندهد. در سبک ما گوشین جیتسو و مبارزات آزاد و کاربردی وجود دارد و هدف ما فعالیت در تمامی زمینه‌ها است.

https://abai.ir/News/1/60789
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی