پنج شنبه 14 مرداد 1400
بازی های المپیک توکیو2020

مراسم حمل مشعل بازی های المپیک توکیو2020

مراسم حمل مشعل بازی های المپیک توکیو2020
مراسم حمل مشعل بازی های المپیک توکیو2020
ذوب یخ های المپیک با مشعل روشن بازی ها در حالی آغاز گردید که بسیاری از علاقه مندان و هواداران بدلیل پاندمی کرونا قادر به دیدن آن از نزدیک نبودند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از ژاپن تودی، با تصمیم کمیته برگزاری توکیو2020 هفته گذشته مقرر شد تا مراسم حمل مشعل از منطقه زلزله زده فوکوشیما به پاس ادای احترام به ساکنین آن منطقه و احیاء بازسازی عظیم ژاپن پس از فاجعه هسته ای 2011 بدون حضور تماشاگران و با رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی صورت پذیرد. شعله ای که سال گذشته در یونان قبل از تعویق یک ساله بازی ها روشن شد، از مسیر 47 استان ژاپن حرکت خواهد کرد و حدود10 هزار نفر حمل کننده برای حضور در این مسیرها، با اسکی، کشیدن پشت اسب یا حتی با استفاده از تکنیک های چند صد ساله شنای ژاپنی آتش المپیک را روشن نگه خواهندداشت.
از زمان آغاز حرکت مشعل در مرکز آموزش فوتبال J-Village ، که هنگام وقوع فاجعه هسته ای در فوکوشیما پایگاه عملیاتی بود، مشعل به تدریج به سمت جنوب هدایت می شود تا در اوایل ماه مه به جزیره نیمه گرمسیری اوکیناوا، هوکایدو و در انتهای دیگر کشور سپس به توکیو برسد. به دلیل عدم اقبال و پشیتبانی عمومی از بازی ها، کمیته برگزاری سفر 121 روزه مشعل را فرصتی مهم می داند تا ژاپنی ها را متقاعد کند که حتی در شرایط بحران بهداشت عمومی در سراسر جهان آماده میزبانی و برگزاری بازی ها است. در حالیکه دوندگان با پای پیاده و با قایق از طریق استان توچیگی عبور می کردند، یکشنبه مشعل المپیک توکیو اولین ورود خود را به منطقه کانتو انجام داد و جمعیت قابل توجهی از مخاطبین را به خود جلب کرد. تماشاگران در مسیرهای شهرهای آشیکاگا و توچیگی صف کشیدند در حالی که مقامات به طور مکرر به آنها هشدار می دادند که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، فاصله اجتماعی را حفظ کنند. یک خودروی ون نیز جلوتر از دونده ها به مردم هشدار می داد که بجای تشویق زبانی و فریاد کشیدن کف بزنند. حال باید دید روند سفر مشعل المپیک تا افتتاحیه بازی ها در توکیو تا چه اندازه مردم دلسرد از المپیک را به سوی بزرگترین رویداد جهان مجددا سوق خواهد داد.
کمیته ملی المپیک

https://abai.ir/News/1/60617
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 وزارت ورزش و جوانان
فراکسیون ورزش مجلس
فدراسیون های داخلی
کنفدراسیون های آسیایی
فدراسیون های جهانی
کمیته ملی المپیک
اداره کل تربیت بدنی استان ها
هیات های ورزشی
انجمن های ورزشی
سازمان های ورزشی
تیم های ورزشی